Вісім сервісів для роботи з відкритими даними — від найпростіших до складних

Під час тренінгу «Відкриті дані для журналістів», який організував сервіс моніторингу Opendatabot, тренери пояснили, що інформацію можна умовно поділити на закриту й відкриту. А відкрита інформація та відкриті дані — це різні речі. «У відкритій інформації є публічна інформація. А в публічній інформації є ще один підрозділ — відкриті дані», — розповів юрист проекту Микита Підгайний.

Одна з важливих властивостей відкритих даних — те, що вони існують у такому форматі, який дозволяє їх автоматично обробляти. Вони також є безкоштовними для використання. Наприклад, скан у PDF не є відкритими даними. Так само відкритими даними не є інформація, викладена на сторінках сайту або яка захищена «капчею» (автоматизований тест Тюринга для розрізнення комп’ютерів і людей).

Де ж шукати відкриті дані й як журналісти можуть використовувати їх у своїх матеріалах? Тренерка Дарина Даниленко поділилася своїм переліком інструментів для роботи з такими даними. Серед них — Prozorro, Clarity project, «Декларації», Edata, «Посіпаки», «Приховані інтереси», «Антикорупційна карта ремонтів» ну і, власне, сам Opendatabot.

http://ms.detector.media

 

Добавить комментарий